fiiz.pl

Blog tematyczny o Śląsku, turystyce, jedzeniu, rekreacji.

Dieta

Ser mozzarella ile ma kcal?

Ser mozzarella ile ma kcal?

Niezwykle efektowna w danym, a jednocześnie niezastąpiona składnik kulinarnych arcydzieł – mozzarella, kusi nie tylko swoim delikatnym smakiem, ale również niską zawartością kalorii. Jest chętnie wybierany zarówno przez smakoszy, jak i osoby dbające o linię. Wszak jest rzeczą dobrze znaną, że ser mozzarella i dieta nie muszą się wykluczać. A więc ile kalorii ma mozzarella i jak radzi sobie w porównaniu z innymi serami? Przejdźmy do sedna sprawy.

Wartość kaloryczna sera mozzarella

Główną kwestią, która interesuje wiele osób planujących swoją dietę, jest pytanie – ile kalorii ma ser mozzarella? Odpowiedź jest niezwykle korzystna dla tych, którzy lubią zdrowo i smacznie się odżywiać. W 100g mozzarelli znajduje się bowiem około 280 kcal. Co więcej, mozzarella jest źródłem wielu cennych składników odżywczych. Zawiera białko, jest bogatym źródłem wapnia, fosforu, witaminy B2 oraz A, a także zawiera niewielkie ilości tłuszczu. Z tego powodu jest doskonałym wyborem zarówno dla osób dbających o sylwetkę, jak i tych, którzy chcą dostarczyć swojemu organizmowi cennych składników odżywczych.

Podstawowe informacje o mozzarelli

Mozzarella to serek pochodzenia włoskiego, który wyróżnia się delikatnym, nieco mlecznym smakiem oraz elastyczną, gładką konsystencją. Nie bez powodu cieszy się ona olbrzymią popularnością na całym świecie. Wszystko za sprawą jej niepowtarzalnych właściwości, które wychodzą na pierwszy plan zwłaszcza podczas przygotowywania potraw. Tłuszcz w mozzarelli rozpuszcza się bowiem zarówno w wysokich jak i niskich temperaturach, co jest istotne przy przyrządzeniu pizzy, sałatek czy zapiekanek.

Porównanie mozzarelli do innych serów

Jeżeli porównamy wartość kaloryczną sera mozzarella do innych popularnych serów, zauważymy, że wypada ona bardzo dobrze. W przeciwieństwie do gorgonzoli, która ma około 365 kcal na 100g, lub roqueforta, który zawiera aż 369 kcal na 100g, mozzarella jest znacznie mniej kaloryczna. Dla porównania, brie ma około 334 kcal na 100g, a swiss – 380 kcal.

Warto także podkreślić, że mozzarella jest jednym z najzdrowszych serów, szczególnie ze względu na niską zawartość tłuszczu i wysoki poziom białka. Dlatego też jest chętnie wybierany przez osoby dbające o zdrowie i kondycję swojego ciała. Jest również idealnym wyborem dla wegetarian, jako że jest produkowany bez użycia podpuszczki zwierzęcej.

Podsumowując, mozzarella to ser o średniej zawartości kalorii, zawierający cenne składniki odżywcze i niewiele tłuszczu. Jest więc niezaprzeczalnie doskonałym wyborem dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się zdrową i smaczną dietą, nie rezygnując przy tym z jedzenia serów.

Udostępnij

O autorze

Redakcja Fiiz to specjaliści w dziedzinie turystyki! Sprawdź nasze najnowsze propozycje na wakacje lub spędzenie weekendu! Dowiedz się również, gdzie warto zjeść w twoim mieście!